آفتاب

استقبال عجیب تهرانی‌ها از سفر به ویلاهای کردانکردان تفریحگاه خوش آب و هوای نزدیک تهران و استراحتگاه آخر هفته‌ای معروف برای کسانی است که قصد دارند در روزهای تعطیلات در جایی به جز شهرهای شلوغ حضور داشته باشند. کردان جایی است که با ویلاهای پرطرفدارش مثل نگینی در غرب کلانشهرهای تهران و کرج می‌درخشد و تهرانی‌ها را به خود جذب می‎کند.

منطقه کردان در مسیر یکی از کلیدی‌ترین شاهراه‌های کشور است و فاصله اندکی با تهران دارد. فاصله کم تهران تا کردان و به ویژه مسیر سراسر اتوبانی‌اش باعث استقبال عجیب تهرانی‌ها از سفر به ویلاهای کردان شده است و بسیاری از ساکنین تهران، از هر فرصتی برای سفر و اجاره ویلا کردان استفاده می‌کنند. این ویلاها را بشناسید تا شما نیز برای سفر به ویلاهای کردان گزینه‌های قابل دستیابی مناسبی را داشته باشید.دلایل استقبال عجیب تهرانی‌ها از سفر به ویلاهای کردان

دلایلی که باعث می‌شود تهرانی‌ها از سفر به ویلاهای کردان استقبال کنند، همگی به زندگی در کلانشهر تهران باز می‌گردد. تهران شهر آپارتمان‌ها و برج‌ها با خانه‌های کوچک و چسبیده به هم است که فاقد فضای سبز، چشم‌انداز باز و محیط‌های دنج است. علاوه بر این هوای آلوده، شلوغی شهر و ازدحام در همه محیط‌های شهری، به همراه ترافیک که معروف‌ترین معظل تهران است، همه و همه باعث می‌شوند که تهرانی‎‌ها سعی کنند در کوتاه‌ترین فرصت از این کلانشهر بیرون بروند. خوش آب و هوا بودن منطقه کردان، فاصله کم آن تا تهران و ویلایی بودن منطقه، به علاوه امکانات عالی ویلاها، قیمت مناسب و مسیر دسترسی اتوبانی که بسیار آسان و امن است، همه از دلایل مهمی هستند که باعث استقبال تهرانی‎ها از سفر به ویلاهای کردان می‌شود.   
در کردان ویلاهای لاکچری بزرگ با استخرهای آبگرم روباز یا سرپوشیده، مکان‌های مناسبی برای دورهمی‌های خانوادگی بزرگ هستند. از سوی دیگر ویلاهای کوچک و جمع و جور اقتصادی برای گروه‌های کوچک‌تر مناسب هستند که هم قیمت کمتری دارند و هم با فضای دنج و آرامی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند، باعث استقبال عجیب تهرانی‌ها از سفر به ویلاهای کردان می‌شوند. اکثر تهرانی‌ها برای اجاره ویلا در کردان از روش‎های آنلاین و سایت‌های معتبری استفاده می‌کنند که امکان اجاره در لحظه و بدون واسطه را برای آنها فراهم می‌کنند.

تهرانی‌ها با سفر به ویلا‌های کردان برای تفریح و ورزش به کجا می‎روند؟

زمانی که تهرانی‌ها در کردان ویلا اجاره کرده و اقامت می‌کنند، می‌توانند ساعاتی را برای تفریح و ورزش به مراکز جذاب منطقه سر بزنند و اوقات خوشی را بگذارنند. یکی از این مراکز دهکده آرامش یا مجموعه ورزشی تفریحی ایثار در کردان است که با یک استخر بزرگ و حرفه‌ای‌ پذیرای تهرانی‌هایی است که با اجاره ویلا به کردان آمده‌اند. این مرکز علاوه بر استخر دارای زمین‌های والیبال، فوتبال، بسکتبال و سوارکاری نیز هست.
علاوه بر این چندین باشگاه سوارکاری در منطقه کردان وجود دارد. باشگاه‌هایی مانند باشگاه‌های سوارکاری مهرگان و افق در هرجاب و باشگاه سوارکاری کردان در بانو صحرا، باشگاه‌های سوارکاری آرش و ستاره کردان در کوهسار و... از مکان‌های تفریحی و ورزشی کردان هستند که تهرانی‎ها پس از اجاره ویلا از سایت‌های معتبری همچون ویلاجار و ویلایار، جاجیگا و هومسا، ایران رنت یا جاباما می‎توانند برای تفریح به آن مکان‌ها بروند.

تهرانی‎ها با سفر به ویلاهای کردان از کدام مناطق تاریخی دیدن می‌کنند؟

جذابیت منطقه کردان در این است که تنها دارای ویلاهای جذاب نیست و کارهای زیادی می‌توان در آن انجام داد. به همین دلیل وقتی تهرانی‎ها به کردان می‌آیند می‎توانند علاوه بر اقامت در ویلاهای مناسب، به بازدید از جاهای دیدنی و جاذبه‌های تاریخی کردان نیز بروند. جاذبه‌های دیدنی در کردان چند مکان تاریخی هستند که به صورت رایگان می‌توان از آنها بازدید کرد.
یکی از این مکان‌های تاریخی کردان پل بانو صحرا است که ثبت ملی شده و به عصر صفوی تعلق دارد. در همین مسیر یک حمام تاریخی به نام حمام بانو صحرا نیز وجود دارد. هم‌چنین یک برج قدیمی متعلق به دوران سلجوقیان، که به آن امامزاده نیز می‌گویند، در کردان وجود دارد. این بنای تاریخی برج مقبره کردان نام دارد که به امامزاده حسین و بی بی سکینه نیز معروف است و مقبره یکی از نوادگان امام سجاد است. از دیگر جاهای تاریخی دیدنی در منطقه کردان، حسینیه‌ای است که در روستای برغان واقع شده و به همراه درخت پانصد ساله، مسجد، پل تاریخی و قلعه ایلخانی از دیدنی‌های کردان به شمار می‎آیند.مسیرهای مختلفی که پیش روی تهرانی‎ها برای رسیدن به ویلاهای کردان وجود دارد

تهرانی‌ها برای رسیدن به کردان یک مسیر مستقیم و سرراست را طی می‎کنند. فاصله کلی تهران تا منطقه کردان کمتر از 70 کیلومتر است. زمانی که تهرانی‌ها از ابتدای اتوبان شهید فهمیده در غرب تهران مسیر خود را به سمت کرج آغاز می‎کنند، با طی مسافتی 30 تا 35 کیلومتری به این شهر می‌رسند اما نیازی ندارند که وارد کرج شده و درگیر مسیرهای پیچ در پیچ و ترافیک شهری بشوند.
تهرانی‌ها پس از طی کردن پل فردیس و پل مهرشهر، وارد اتوبان کرج قزوین شده و به سمت کردان می‌روند. بعد از طی مسافتی در این اتوبان، به پل کردان رسیده و بسته به این که در کدام قسمت کردان ویلا اجاره کرده‌اند، به سمت شمال یا جنوب اتوبان می‌روند که کردان شمالی یا جنوبی را تشکیل می‌دهد. سپس یا در شمال به روستاهای کردان رفته و در منطقه مورد نظر خود در ویلایی که پیشتر به صورت آنلاین اجاره کرده‌اند، اقامت می‌کنند و یا به سمت جنوب رفته و به ویلای خود در شهرک‌های ویلایی مناطق تهراندشت، سهیلیه، چهارباغ و... می‎روند.چرا تهرانی‌ها پیش از رسیدن به کردان در مسیر توقف می‎کنند؟

تهرانی‌های بسیاری پیش از رسیدن به کردان، در مسیر توقف می‌کنند تا از زیبایی‌های آن بهره ببرند و لذت بیشتری از سفر به کردان نصیبشان شود. یکی از این جاهای تفریحی پارک چیتگر است که در ابتدای مسیر تهران به کرج قرار دارد. در اینجا یک پمپ گاز نیز ممکن است باعث توقف تهرانی‌ها در مسیر بشود. علاوه بر این پمپ بنزین واقع در پل وردآورد یکی دیگر از ایستگاه‌هایی است که برخی از تهرانی‌ها برای بنزین زدن در آن توقف می‎کنند.
شهر زیبا و سرسبز کرج دارای جاهای دیدنی فراوانی است که اگر تهرانی‌ها قصد دور زدن در داخل شهر را داشته باشند، می‌توانند به آن مکان‌ها بروند. یکی از این جاهای دیدنی پارک ایران کوچک در جهانشهر است که با بازسازی زیستگاه‌های اقوام ایرانی و دیدنی‌های مهم سراسر ایران، گونه‌های مختلف فرهنگی در ایران را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این اگر تهرانی‌ها نخواهند وارد کرج بشوند می‌توانند هنگام رسیدن به پل مهرشهر به سمت چپ اتوبان رفته، وارد امامزاده طاهر شده و از مقبره احمد شاملو، حسن گل نراقی، استاد اصغر بهاری و بسیاری از شاعران و هنرمندان مشهور ایران دیدن کنند. ادامه مسیر اتوبانی، تهرانی‌ها را به پل کردان می‌رساند.