آفتاب

صدور مجوز ۶۵ آلبوم و تک‌آهنگ در ۶ روزایرنا نوشت: دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته گذشته مجوز ۶۵ آلبوم و تک‌آهنگ را صادر کرده است.

این آثار شامل ۱۱ آلبوم موسیقی؛ پاپ (۲ آلبوم) و تلفیقی (۳ آلبوم)، نواحی (۲ آلبوم)، سنتی(۴ آلبوم) و ۵۴ تک‌آهنگ، سنتی (۳)، کودک (۱ ) پاپ (۳۹) کلاسیک (۲)، نواحی (۱) و تلفیقی (۸) است.

بر اساس این گزارش، آلبوم های لکنت واژناک هبوط که بخشی از آن با صدای احمد شاملو شاعر معاصر (۱۳۰۴ تا ۱۳۷۹) است، عزیزجان به خوانندگی و آهنگسازی رضا کاظمی مقدم، ماهور به آهنگسازی سیامک جهانگیری در بخش موسیقی سنتی آثاری بودند که در هفته گذشته مجوز انتشار گرفتند.

در بخش تک‌آهنگ نیز خوانندگانی از جمله سینا سرلک، آرش و مسیح عدل‌پرور و محمدرضا چراغعلی، مجوز انتشار گرفتند.  همچنین تک آهنگ دیوونگی به خوانندگی و آهنگسازی سیروان خسروی در هفته گذشته مجوز انتشار دریافت کرد.

سیامک فرزادی در آلبوم بانگ سرخ که در این هفته مجوز انتشار گرفت به بازسازی نوحه های قدیمی در قالب ارکسترال با بهره گیری از سازهای زهی پرداخته و جزء به جزء برخی نوحه های قدیمی را به لحاظ زیبایی شناختی برای مخاطب بازسازی کرده است.