آفتاب

تساوی پرسپولیس برابر ذوب آهنایسنا نوشت: ذوب آهن با تساوی یک بر یک مقابل پرسپولیس، شاگردان گل‌محمدی را در شرایط حساسی متوقف کرد.

در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران، ذوب‌آهن از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان پرسپولیس بود که این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یافت و دو تیم امتیازهای این دیدار را تقسیم کردند.

سعید باقرپسند در دقیقه ۳ برای ذوب‌آهن و شرزود تمیروف در دقیقه ۵۶ برای پرسپولیس گلزنی کردند.

 یحیی گل‌محمدی و مهدی تارتار، سرمربیان دو تیم در این دیدار محروم بودند و از روی سکوها مسابقه را تماشا می‌کردند.

نیمه اول

در دقیقه یک سجادی جعفری موقعیت بسیار خوبی به دست آورد که ضربه او خوب نبود و سایه توپ را زد تا حامد لک توپ را مهار کند.

گل: سعید باقرپسند در دقیقه ۳ با ضربه سر دروازه حامد لک را باز کرد و شوک زود هنگامی به پرسپولیس وارد شد.

در دقیقه ۹ سجاد دانایی با حامد لک تک به تک شد که ضربه چیپ این بازیکن در آستانه عبور از بالای سر حامد لک، با واکنش این دروازه‌بان همراه بود و دروازه پرسپولیس باز نشد. در دقیقه ۲۰ اولین موقعیت جدی پرسپولیس خلق شد که ضربه سر سیدجلال حسینی توسط حبیب فرعباسی مهار شد. در دقیقه ۲۴ حامد پاکدل از زاویه بسته شوت زد که این توپ در آغوش فرعباسی قرار گرفت.

در دقیقه ۳۷، ارسال توپ از روی ضربه ایستگاهی به روی دروازه پرسپولیس با دفع اشتباه رضا اسدی همراه بود و توپ به دیرک دروازه حامد لک برخورد کرد. در دقیقه ۴۱ سجاد آشوری با شوت فنی از مقابل محوطه هجده قدم دروازه حامد لک را تهدید کرد که توپ به بیرون رفت.

نیمه دوم

در دقیقه ۵۰، شرزود تمیروف در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت محکم این بازیکن خارج از چارچوب بود. در دقیقه ۵۴، علی شجاعی ضربه فنی خود را به سمت دروازه ذوب آهن فرستاد که حبیب فرعباسی با واکنش خوب و به موقع به این توپ را به بیرون فرستاد. در دقیقه ۵۶، ضربه سر سعید باقرپسند از موقعیت مناسب، دقیق نبود و توپ به بیرون رفت.

گل: در دقیقه ۵۶، شوت شرزود تمیروف در موقعیت تک به تک، با مهار ناقص فرعباسی، وارد دروازه ذوب آهن شد.

در دقیقه ۶۰، ارسال توپ به روی دروازه ذوب آهن، قبل از رسیدن به مهدی عبدی، با واکنش خوب حبیب فرعباسی دفع شد. در دقیقه ۷۰، تمیروفمجددا شانس خود را امتحان کرد که این بار شوت محکم این بازیکن با اختلاف اندک از دروازه ذوب آهن بیرون رفت.

در دقیقه ۷۸، مهدی ترابی در گوشه محوطه جریمه با فرعباسی تک به تک شد که ضربه او توسط دروازه‌بان ذوب آهن به کرنر رفت. در دقیقه ۸۵ توپ ارسالی به روی دروازه ذوب آهن، با اندکی اختلاف از کنار پای علیرضا ابراهیمی عبور کرد و به بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰ وحید امیری مصدوم شد و به علت نداشتن تعویض، پرسپولیس برای دقایقی با ۱۰ نفر به بازی ادامه داد.

ترکیب ذوب آهن: حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی، سیدمحمد قریشی، مسعود ابراهیم زاده، آرمان قاسمی، سجاد جعفری، سجاد دانایی، سعید باقرپسند (کارت زرد) (رضا خالقی فر ۸۲)، محمد خدابنده‌لو، سینا اسدبیگی، سجاد آشوری (محمدامین درویشی ۸۱).

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی (علیرضا ابراهیمی ۸۵)، علی نعمتی، رامین رضاییان (سیامک نعمتی ۸۵)، سعید آقایی (وحید امیری ۳۲)، میلاد سرلک، رضا اسدی (علی شجاعی ۴۶)، احسان پهلوان، مهدی ترابی، حامد پاکدل (مهدی عبدی ۴۶) و شرزود تمیروف (کارت زرد).