آفتاب

کتاب صوتی مدیتیشن برای کاهش استرس و اضطرابدر زندگی روزمره امروز، با توجه به دغدغه‌ها و مشغله‌های زیادی که داریم استرس و اضطراب یکی از تله‌هایی است که می‌تواند ما را گرفتارخود کند.

نویسنده : نازنین آذرسا
گوینده : نازنین آذرسا

درباره کتاب صوتی مدیتیشن برای کاهش استرس و اضطراب


در زندگی روزمره امروز، با توجه به دغدغه‌ها و مشغله‌های زیادی که داریم استرس و اضطراب یکی از تله‌هایی است که می‌تواند ما را گرفتارخود کند. اضطراب می‌تواند شما را از نظر ذهنی خسته کرده و تأثیرات جدی بر روی بدن شما بگذارد. اما قبل از اینکه تحت تاثیر اضطراب واقع شوید، بدانید که تحقیقات نشان داده است که می‌توانید با یک تمرین ساده مدیشتین اضطراب و استرس خود را کاهش دهید. نگران نباشید، برای انجام مدیتیشن جبور نیستید پول خود را در یک کلاس یوگا صرف کنید یا بدن خود را در موقعیت‌های دشوار تحت فشار قرار دهید. ذهن شما از طریق مدیتیشن، قادر خواهد بود تا بر این قدرت خارجی غلبه کند و حداقل به سطحی از آرامش که بدان نیاز دارد دست یابد.

برای به دست آوردن حداکثر مزایای مدیتیشن، یک فرد باید سالیان متمادی تمامی روش های مختلف آن را تمرین کند. با این حال، حتی اگر مبتدی هستید باز هم این تمرین ذهنی می‌تواند مزایای مثبت قابل توجهی برای شما به همراه داشته باشد. هیچ شکی در این رابطه وجود ندارد و برای اثبات آن کافی است خودتان مدیتیشن را فقط یک بار هم که شده امتحان نمایید. - چگونه می‌توان با استفاده از مدیتیشن بر اضطراب غلبه نمود و مدیتیشن چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ مدیتیشن تعادل خاصی را به بدن و روحتان باز می‌گرداند، که ناشی از کاهش تعداد دم و بازدم و تمرکز بر فعالیت های درونی است. اگر شما این تمرین ذهنی را به طور دقیق مورد مطالعه قرار داده باشید، در خواهید یافت که فرهنگ های مختلف موجود در سراسر جهان از مدیتیشن استفاده کرده‌اند و هنوز هم از آن استفاده می‌کنند. مراقبه دارای تکنیک‌های فراوانی است و بسته به پیچیدگی‌شان، بعضی از آن‌ها به آشنایی خاصی با این سنت و درک درستی از آن نیاز دارند. با این حال، برای شروع، نیازی به مطالعه‌ی چیزی جز دستورالعمل‌های ارائه شده در این مقاله وجود ندارد.

اما اگر مدیتیشن برای شما هیجان انگیز است و می‌خواهید به سطوح پیشرفته‌ی آن دست یابید، پس می‌توانید به تحقیق و جست و جو در مورد آن بپردازید. یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که برای موفقیت در مدیتیشن و به دست آوردن حداکثر مزایای آن باید در نظر گرفته شود این است که شما باید این تمرین ذهنی را به صورت روزانه انجام دهید. حتی اگر تنها می‌توانید ۱۰ یا ۱۵ دقیقه هر روز، صبح یا شب، این کار را انجام دهید باز هم خوب است زیرا بدنتان به این موضوع که هر روز مدیتیشن داشته باشید عادت می‌کند. در این کتاب قرار است تا با تکنیک‌های ساده‌ای آشنا شوید که در طول روز به شما برای داشتن آرامش یاری کند و شما را از استرس و اضطراب رها کند. هنگامی که این تمرین ذهنی به بخشی جدایی ناپذیری از روال روزمره تان تبدیل شود، به وضوح تفاوت‌هایی را که در زندگیتان به وجود خواهد آمد به چشم خواهید دید. بهتر است در ابتدا فقط ۵ دقیقه در روز مدیتیشن داشته باشید و بعد از یک هفته آن را به ۱۰ دقیقه در روز برسانید و سپس در نهایت ۱۵ دقیقه در هر روز مدیتیشن داشته باشید. در بعضی موارد ممکن است حتی تصمیم بگیرید که این کار را برای بیشتر از ۱۵ دقیقه در روز انجام دهید.

منبع: فیدیبوصوت ها را گوش دهید
مرورگر خود را بروزرسانی کنید