مرکز تخصصی ماساژتراپی آندیا

ماساژ , ماساژتراپی آندیا

ماساژ رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی ) کار بر روی نقاط نیرو سر ، گردن ، دست و پا نوعی ماساژ درمانی برای باز کردن نقاط نیرو برگرفته از ماساژ رفلکس ژاپنی مفید برای میگرن از بین بردن سردردهای حاد و مزمن باز کردن گرفتگی های عضلانی

فواید ماساژ:

ماساژ هنر شفا بخش باستانی ، برای تمام دستگاههای بدن فواید بسیاری دارد که در زیر تعدادی از آنها آورده شده است.
دستگاه اعصاب با استفاده از ماساژ عمیقاَ تحت تاثیر قرار می گیرد . از آنجا که ماساژ تسکین دهنده و آرامش بخش است سیستم اعصاب را آرامش بخش است سیستم اعصاب را آرام می کند . اختلالاتی مثل بیخوابی ، تنش ، سردردها و سایر بیماریهای ناشی از فشارهای روانی تحت تاثیر قدرت شفابخش تماسهای انگشتان بهبود می یابند و به جای آنها آرامش و صلح به مغزهای آشفته و نگران باز می گردد. نتیجتا اثر ماساژ بر اعصاب می تواند برانگیختگی ، زیاد شدن فعالیت ماهیچه ها ، رگها و غددی باشد که آنها را کنترل می کنند . ماساژ هنگام خستگی و خواب آلودگی بسیار ارزشمند است.
دستگاه ماهیچه ای از ماساژ سود بیشماری می برد . هنگام ماساژ ماهیچه ها ، توازنی بین انقباض و آرمیدگی آنها وجود می آید . بعضی از حرکتهای ماساژ با آرام کردن و کشش دادن به نسوج نرم بدن و ماهیچه ها گرفتگی و تنش را در آنها کاهش می دهد . نسوج فیبروز شده چسبندگی و نسج سفید ناشی از زخمهای کهنه را می توان با ماساژ از بین برد و تمیز کرد زمانی که ماهیچه ها منقبض می شوند ، تولید سموم قطع می گردد . سایر حرکتها که سبب انقباض ماهیچه ها می شود ، به هماهنگ تر شدن حرکات ماهیچه ها کمک می کند . خستگی و سفتی عضلات که از فعالیت بیش از حد ایجاد می شود و در عضلات ترکیبات سمی تولید می کند با انقباض و شل شدن کاهش می یابد . اسکلت بدن با ماساژ قوی می شود . ماساژ بر استخوان ها از راه غیر مستقیم اثر می گذارد بدین ترتیب که با بهتر شدن گردش خون و لنف در عضلات گردش خون در استخوان ها بهتر می شود و نتیجه آن تغذیه بهتر و رشد بیشتر استخوانهاست .سفتی مفاصل و دردهای که ناشی از این گونه بیماریهاست مثل آرتریت ، از طریق راحت و آسان شدن حرکتها کاهش می یابد.
دستگاه گردش خون نیز از ماساژ فایده می برد . ماساژ با تشدید جریان خون در تمام سیستم بدن فشار وارد بر رگها و سیاهرگها را کم می کند و گردش خون ضعیف را بهبود می بخشد و ناراحتیهای قلبی را کم می کند. تعداد ضربان قلب کاهش می یابد و فشار خون بالا کم می شود و بدین ترتیب قلب تقویت می گردد.
دستگاه لنفاوی نیز تحریک می شود و جریان لنف در سراسر بدن سرعت می یابد . با ماساژ ترکیبات سمی و مضر که به علت فشارهای روانی بیش از حد در بدن انباشته شده است ، بسرعت از بین می رود . زمانی که جایی از بدن ما جراحت بر می دارد اغلب مقدار زیادی تورم بوجود می آید که باید توسط جریان لنفی پاک سازی شود . ماساژ می تواند رگهای لنفی را خالی کند و این تورهما را از بین ببرد . در صورتی که این مایع حرکت نکند به صورت نیمه جامد در خواهد آمد و بدین طریق از رگهای لنفی نمی تواند عبور کند و بنابراین به نسوج اطراف می چسبد ( ماهیچه ها ، استخوانها ، تاندونها رباطها و تشکیل چسبندگی می دهد . در صورتی که در مفصلی چسبندگی بوجود آید حرکت به طور موقت محدود می شود.
دستگاه تنفسی به محض آنکه فعالیت ششها به واسطه ماساژ افزایش می یابد ، بهتر کار میکند . با ماساژ بیشتر ، ریتم تنفس آرام و عمیق خواهد شد در صورت لزوم ، می توان از طریق روش پرکاشن که روی پشت ، بالای ششها انجام می شود بلغم و ترشحات برنشها را به بیرون راند.
دستگاه گوارش نیز سود می برد زیرا ماساژ حرکات دودی روده را افزایش می دهد و دفع مواد زاید را سرعت می بخشد و بدین ترتیب از بروز یبوست جلوگیری می کند . ماساژ ، ماهیچه های جدار روده ها و شکم را تقویت می کند و سبب ترشح شیره هضم غذا در کبد ، لوزالمعده ، معده ، و روده ها می شود . ماساژ ضمن آنکه به هضم غذا و دفع مواد زاید بدن کمک میکند ، جذب مواد غذایی هضم شده را افزایش می دهد.
پوست ماساژ برای فعالیت و تغذیه پوست مفید است ، غدد چربی و عرق را تحریک می کند و با تقویت عملکرد آنها سموم مترشحه را دفع می نماید. بمحض از بین رفتن سلولهای مرده پوست منافذ پوست باز می شود و تنفس و نرمی و قدرت کشش پوست بیشتر می شود. حالت پوست ، رنگ و خاصیت کشش آن افزایش می یابد و پس از ماساژ پوست از شادابی و طراوت می درخشد.
دستگاه تناسلی – ادراری ماساژ شکم و پشت فعالیت کلیه ها را افزایش می دهد و بدین ترتیب دفع مواد زاید تقویت می شود و احتباس مایعات کاهش می یابد.
دستگاه تولید مثل نیز با ماساژ تقویت می شود . ماساژ شکم و پشت به از بین رفتن ناراحتیهای قاعدگی مثل قاعدگی دردناک ، نامنظم ، سندرم قبل از یائسگی و نشانه های مربوط به یائسگی کمک می کند.
ماساژ درمان بسیار مفید خیلی از بیماریها و ناراحتیها ست و سبب می شود فرد سلامت و تناسب اندام خود را باز یابد . بدانید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است . امروزه تمام مردم از هر گروه سنی به طور روزافزونی به درمان طبیعی روی آورده اند تا بتوانند از طریق آن سلامت جسم و روان خود را ارتقا بخشند و به یک زندگی طولانی ، شاد و هماهنگ بدون هیچ گونه بیماری دست یابند.
تلفن: ۷۷۴۵۱۳۹۵ ـ تلفکس: ۷۷۲۰۲۳۱۹
زیر نظر سرکار خانم نظری ـ مدرس یوگای بانوان کشور
آدرس ایمیل: sainayouga@gmail.com
کد N14603